Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzypienie pedału sprzęgła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Odkopuję.

    U mnie problem skrzypiącego sprzęgła pojawił się po 4500 km. Ciekawe jest to że skrzypi tylko przy włączonym silniku, dźwięk słychać raczej bardziej w kabinie niż w komorze silnika. Silnik nie musi być ciepły, wystarczy żeby był włączony.

    Komentarz


    • #27
      Również stary problem aut grupy VAG. Dlaczego oni cały czas powielają te same problemy?
      Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga prawno-motoryzacyjnego na którym znajdziecie teksy prawne oraz testy najnowszych aut, w tym grupy VAG!
      https://www.facebook.com/prawoimotoryzacja/
      https://prawoimotoryzacja.blogspot.com/
      https://www.instagram.com/prawoimotoryzacja/

      Komentarz


      • #28
        Problem znany również i mi. Byłem z tym w ASO we wrześniu 2016r. Doradca serwisowy posłuchał i... wydał z siebie dźwięk "eeeiii tam". Chodziło mu chyba o to, że zawraca się mu tyłek pierdołami. Taka reakcja może nie zdziwiłaby mnie, gdyby auto miało przejechane ze 200 tys. kilometrów, a nie raptem 10 tys. Pan jednak wziął samochód na warsztat do mechaników. Tam zdiagnozowano powód tego skrzypienia. Jakiś siłownik. Po paru dniach telefonicznie umówiono się ze mną na wymianę. Wymienili i pomogło. Przejechałem 9 tys. kilometrów i dźwięk wrócił. Znowu wizyta w ASO. Tym samym ASO. Pan Skodowy poszedł posłuchać o co to się mi rozchodzi. Bardzo jednak nie chciał usłyszeć tego co ja słyszę. Usłyszał. Zabrał auto. Po odczekaniu około 90 minut powrócił. Oznajmił, że nic z tym nie zrobią. Sprawdzali w trzech innych Octaviach i jest tak samo. Na pytanie dlaczego ostatnim razem jednak wymieniali część i pomogło, odpowiedział, że wymiany i tak nic nie dadzą, bo zawsze będzie ten dźwięk powracał. Mogliby zrzucać skrzynię i zaglądać do sprzęgła i tak dalej... ale gdyby okazało się, że sprzęgło jest choć trochę przypalone to Skoda obciąży mnie kosztami usługi, a on z doświadczenia wie, że nawet w młodych autach zawsze jakieś minimalne przypalenia są. Coś jakby zastraszenie, żeby dać im spokój. Nie mam w zwyczaju robić awantur, tylko grzecznie rozmawiać. Podnosząc argument, że u szwagra w Passacie z 200 tys. przebiegiem sprzęgło pracuje tak samo cicho jak w nowej Octavii, którą to mają na salonie, pan odpowiedział: !! "TO TYLKO SKODA" !! i nie ma co jej porównywać do VW. Fajnie, że doradca serwisowy jest na tyle szczery. Szkoda, że sprzedawcy nie mają tej szczerości i nie mówią klientom, którzy chcą kupić Skodę, że to jednak tylko Skoda...

        Komentarz


        • #29
          Te sprzęgła są faktycznie do bani.
          U mnie skrzypienie pojawiło się ponad pół roku temu przy przebiegu poniżej 50 000 km. Sprzęgło (raczej nie sam pedał, nawet ASO nie wiedziało co konkretnie) skrzypiało jak stara wersalka przy naciskaniu pedału, słychać było to b. głośno na szczęście nie w kabinie, ale w komorze silnika. Na początku tego roku sprzęgło wymieniono na nowe w ramach gwarancji (już tej przedłużonej) i miał być spokój. No i był, ale tylko przez kilka tygodni. Po krótkim czasie znowu zaczęło skrzypieć. Oddawałem auto do poprawek 2 czy 3 razy, coś tam poprawiano, smarowano itp. ale ostatecznie nic to nie dało. No i dosłownie tydzień temu sprzęgło znów wymieniono na nowe w ramach przedłużonej gwarancji. Obyło się bez zbędnych dyskusji i marudzenia, także podziękowania dla ASO. Przy przebiegu około 58 000 km mam więc już trzecie sprzęgło (licząc z tym fabrycznym). Na razie, odpukać, cisza, oby tak zostało.

          Komentarz


          • #30
            W OII FL tez czasem słyszę skrzypienie jak wcisnę pedał sprzęgła.Ale to musi byc mega cisza.
            Kondziu

            OCP

            Komentarz


            • #31
              Po dwóch miesiącach i kilku tys. km kolejne trzecie już sprzęgło skrzypi przy naciskaniu pedału jak stara wersalka.
              Ktoś ma może pomysł o co tutaj chodzi ?

              Komentarz


              • #32
                W serwisie powiedzieli mi, że dźwięk przenosi się z wnętrza sprzęgła i nic z tym nie zrobią... U mnie skrzypiało przy pedale. Zastosowałem rowerowy smar do łańcucha w sprayu i pomogło. Już ponad pół roku jest spokój.

                Komentarz


                • #33
                  Ktoś wymieniał tą łapę sprzęgła i czop na własny koszt?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X